Aktualności


 

Poniżej zamieszczamy dokumenty rekrutacyjne do projektu Erasmus + "Europejskie tajniki zawodu"

Na stronie 1 zgłoszenia znajduje się dokładna instrukcja wypełniania dokumentacji. 

(Pobierz Zgłoszenie do projektu Erasmus +)


 

Biblioteka  w ZSP w Łysych bierze udział w programie 

 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata  2021- 2025”.

Do  biblioteki zostały zakupione książki, które są nowościami wydawniczymi  lub zostały zgłoszone przez uczniów i rodziców. Zakupione książki  są  w różnych gatunkach literackich . Zachęcamy do przejrzenia listy tytułów w zakładce Biblioteka szkolna i oczywiście do biblioteki. Myślę, że każdy znajdzie  coś dla siebie.

                                            Opiekun biblioteki  Dorota Polewaczyk


 

3 grudnia 2021 r. Marysia Nicewicz i Paulina Banach z klasy 3TŻP wzięły udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, które odbyły się w Szczytnie. 

Tematyka wiodąca tegorocznej XXVI edycji olimpiady to: "Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia".

Czekamy na oficjalne wyniki i liczymy na udział reprezentantek naszej szkoły w etapie centralnym.

Szkolnym koordynatorem olimpiady jest p. Monika Mulawka.

 

IMG_20211206_173917

„ Bezpieczne praktyki i środowisko 2021”

104 uczniów  klas trzecich  i czwartych Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych wzięło udział w projekcie edukacyjnym skierowanym do  szkół ponadpodstawowych  realizowanym przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną wraz z Partnerami. Głównym celem projektu jest upowszechnianie w formie kursów online wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas odbywania praktyk, staży oraz pracy. Program porusza tematykę zagrożeń powodujących wypadki oraz sposoby przeciwdziałania im.

 Uczniom  została  przekazana praktyczna wiedza z zakresu prawa pracy, obowiązków pracodawcy, ubezpieczeń i wielu innych istotnych obszarów. Kurs poprowadzili specjaliści i praktycy z Państwowej Inspekcji Pracy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Dozoru Technicznego, Wyższego Urzędu Górniczego i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Szkolny koordynator: Joanna Kubeł

1
2
3
4
5
6