Targi pracy i praktyk „Absolvent Talent Days”

            W dniu 6 listopada 2014 r. odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy na targi pracy i praktyk „Absolvent Talent Days”, które miały miejsce na Stadionie Narodowym. Inicjatorką była moja koleżanka Monika Dziczek, a organizatorką Pani Joanna Kubeł. Udział w owej inicjatywie wzięli m. in. uczniowie z klas I, II, III LO, IV TE, IV TA…

            Absolvent Talent Days, to największe targi pracy i praktyk w Polsce. To przedsięwzięcie, to wyjątkowa okazja, żeby osobiście spotkać się i porozmawiać z ponad 100 pracodawcami z całego kraju. Przedstawiciele najbardziej znanych i cenionych przez pracowników firm jak McDonald, Avon, Pandora, Coca Cola, T-Mobile i wiele innych odpowiadali na każde pytanie zainteresowanych, doradzali młodym ludziom, w jaki sposób skutecznie wspinać się po szczeblach kariery zawodowej.

            My na  miejsce dotarliśmy po godzinie dziesiątej i byliśmy jednymi z pierwszych zainteresowanych. Już sam stadion zrobił na nas ogromne wrażenie.  Mieliśmy czas na obejście stoisk, którymi byliśmy zainteresowani. Firm było bardzo dużo i były bardzo różnorodne. Od banków, po sklepy jubilerskie, także naprawdę było w czym wybierać. Pracodawcy przygotowali dla uczestników targów mnóstwo gadżetów, słodyczy, owoców i innych przekąsek, co bardzo umilało spędzony tam czas. Niektóre dziewczyny skorzystały z możliwości zrobienia sobie profesjonalnego makijażu przez wizażystki firmy Avon. Inni zrobili sobie śmieszne zdjęcia 5-minutowe.

            Po kilku godzinach spotkaliśmy się przy wyjściu, a następnie pojechaliśmy do galerii handlowej. W Arkadii mogliśmy spokojnie zjeść i podzielić się wrażeniami po tym co przeżyliśmy. Gdy nasz czas w centrum dobiegł końca, wróciliśmy do autokaru. Podróż do Łysych minęła nam „śpiewająco” ;). Wprawdzie repertuar nam się nie wyczerpał, ale nim się spostrzegliśmy trzeba było już się żegnać. Ok. 18:30 byliśmy na miejscu.

            Osobiście bardzo mi się podobało- cała wycieczka.  Świetna atmosfera i idea tych targów. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, przywiozłam ze sobą do domu wiele różnych gadżetów które pozostaną wspaniałą pamiątką. Wycieczka przysłużyła się rozwojowi intelektualnemu i po prostu powiększyła nasze horyzonty. Może komuś dała fundament do tego, w która stronę w życiu ma iść i co tak naprawdę chce robić. Mam nadzieję, że pojedziemy tam jeszcze nie raz i będziemy mieli okazję do zintegrowania się oraz spotkania ciekawych ludzi.