LEKCJA EUROPEJSKA

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła dzięki dużemu zaangażowaniu Pani Joanny Kubeł i Ewy Grali przystąpiła (oprócz 17 wyróżnionych szkół z województwa mazowieckiego i dolnośląskiego) do pilotażowego programu EPAS - organizowanego przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce.

 Celem programu jest:

-  pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o PE;

- przekazanie uczniom informacji na temat wpływu UE i PE na ich życie codzienne;

- uświadomienie młodzieży, jakie możliwości daje jej obywatelstwo europejskie, jak może działać w zakresie integracji europejskiej i dlaczego głosowanie  wyborach do PE w 2019 r. jest tak istotne.

Pomyślnie zakończony udział w programie zostanie uwieńczony nadaniem tytułu:  "Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego".

Jednym z obligatoryjnych zadań przewidzianych w projekcie jest przeprowadzenie lekcji europejskiej. W naszej szkole odbyła się ona w dniu  06 kwietnia 2016 r. Zajęcia poprowadziła Pani Aleksandra Nowak z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Ostrołęce. Tematem spotkania był   "Wpływ Parlamentu Europejskiego na życie codzienne obywateli UE". W zajęciach  uczestniczyli uczniowie Technikum Ekonomicznego a także Liceum Ogólnokształcącego. Ta i inne lekcje europejskie są bardzo bliskie naszym uczniom, ponieważ odbywają się w u nas cyklicznie od wielu lat. Świetny kontakt  "naszej" Pani Aleksandry z młodzieżą i wysoki poziom przygotowania merytorycznego  sprawiają, że zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów jak i  nauczycieli.

Dziękujemy  za to spotkanie. Czekamy na następne!

 

 

 

 

DSC_0326
DSC_0329
DSC_0331
DSC_0336
DSC_0341
DSC_0343
DSC_0345
DSC_0347
DSC_0349
DSC_0351
DSC_0352