Warsztaty z Europe Direct

 

W  czwartek 10 września  odwiedziła nas Pani Aleksandra Nowak, która prowadzi ostrołęcki Punkt Informacji Europejskiej. Przypomnijmy, że Europe Direct swoje usługi informacyjne kieruje do wszystkich obywateli, ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli samorządu terytorialnego, rolników i mieszkańców wsi, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i pracowników instytucji oświatowych, młodzieży szkolnej i studenckiej oraz organizacji pozarządowych.

 Osoby odwiedzające Punkt Informacji Europejskiej – oprócz informacji i publikacji, mają zapewniony bezpłatny dostęp telefoniczny i elektroniczny do Centrum Kontaktowego Europe Direct w Brukseli, możliwość przekazania do Komisji Europejskiej swoich opinii, pytań i uwag oraz bezpłatny dostęp do stron internetowych o tematyce europejskiej.

Swoją działalność informacyjną Europe Direct prowadzi też w szkołach. Tym razem Pani Aleksandra zawitała do nas i  przeprowadziła warsztaty z uczniami klas II TA i III TE.

Warsztaty, związane z Europejskim Rokiem na Rzecz Rozwoju, dotyczyły położenia ludności w wielu krajach świata. Podczas zajęć pojawiły się m.in. takie pojęcia jak „pomoc humanitarna”, „imigrant”, „uchodźca” które w obecnej sytuacji społeczno-politycznej wydały się szczególnie ważne i aktualne.

W formie ciekawych, angażujących wszystkich zajęć pani Aleksandra przekazała uczestnikom warsztatów, z jakimi problemami ma do czynienia współczesny świat, jak wielu ludzi w tzw. krajach rozwijających się boryka się z biedą, której my w Europie od dawna już nie znamy. Jak się okazuje, możemy pomóc potrzebującym, przyłączając się do działań organizacji humanitarnych ale także dokonując codziennych wyborów przy sklepowej półce.

Pani Aleksandra Nowak, która już od lat współpracuje z naszą szkołą, przywiozła wszystkim uczniom upominki w postaci pięknie wydanego kalendarza. Zawiera on wiele interesujących informacji, m.in. inspirujące opisy pożytecznych działań podejmowanych przez Polaków w całym kraju na rzecz bliższego i dalszego środowiska. Warto poczytać smiley

DSC_0581
DSC_0582
DSC_0583
DSC_0584
DSC_0585