O szkole

Zespół Szkół Powiatowych w Łysych to szkoła z pięćdziesięcioletnią tradycją. Swoją  ofertę kieruje do młodzieży i dorosłych z okolicznych gmin. Może pochwalić się dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną i sportową. Od lat drużyny chłopców i dziewcząt z Łysych zajmują czołowe lokaty w powiatowych rozgrywkach sportowych. Szkoła stwarza  korzystne warunki do rozwoju różnorodnych zainteresowań i uzdolnień, proponując  uczniom udział w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych, konkursach i projektach – obywatelskich, ekonomicznych, regionalnych, językowych. W szkole organizuje się  wycieczki, zarówno związane z aktualnymi kierunkami kształcenia, jak i turystyczno - krajoznawcze. Uczniowie udzielają się w akcjach charytatywnych, angażują się również w honorowe krwiodawstwo. Podejmuje się też wiele działań kulturalnych, związanych z teatrem, poezją, kabaretem, muzyką. Uczniowie uczestniczą  w projektach proekologicznych, propagujących zdrowy styl życia.

Historia Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych

• 1958 r. - Powstaje Szkoła Przysposobienia Rolniczego. Jej założycielem jest pani Otylia Korwek.
  • 1963 r. - Szkoła Przysposobienia Rolniczego zostaje podłączona do sieci elektrycznej.

• 1967 r. - Do użytku zostaje oddany budynek Szkoły Podstawowej, wobec czego zajęcia w Szkole Przysposobienia Rolniczego odbywają się w godzinach rannych.

• 1968 r. - W grudniu Szkoła Przysposobienia Rolniczego zostaje przemianowana na Zasadniczą Szkołę Rolniczą.

• 1969 r. - Wszyscy kierownicy szkół zostają mianowani dyrektorami.

• 1979 r. - Powstaje Średnie Studium Zawodowe dla pracujących.

• 1982 r. - Dotychczasowa dwuletnia ZSR zostaje przekształcona w trzyletnią Zasadniczą Szkołę Rolniczą.

• 1993 r. - Z dniem 1 września powstaje Liceum Zawodowe o specjalności wiejskie gospodarstwo domowe. 13 grudnia ZSR przenosi swoją siedzibę do nowego budynku przy ul. Krupki 20 w Łysych.

• 1994 r. - 26 stycznia odbywa się uroczyste otwarcie szkoły.

• 1997 r. - 1 lutego zostaje utworzony Zespół Szkół Rolniczych, w skład którego wchodzą: Zasadnicza Szkoła Rolnicza, Liceum Zawodowe i Średnie Studium Zawodowe.

• 1998 r. - 1 września na mocy aktu założycielskiego wydanego przez MRiGŻ zostaje otwarte Liceum Ekonomiczne.

• 1999 r. - Zespół Szkół Rolniczych w Łysych zostaje przemianowany na Zespół Szkół Powiatowych. W miejsce Zasadniczej Szkoły Rolniczej powstaje Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

• 2000 r. - Odbywa się nabór do dwóch oddziałów ZSZ i trzech oddziałów klasy I Technikum Ekonomicznego.

• 2002 r. -  Powstają nowe kierunki kształcenia: trzyletnie Liceum profilowane i czteroletnie Technikum Ekonomiczne. Z dniem 1 września w tutejszej szkole naukę podejmuje 115 absolwentów gimnazjów.

• 2003 r. - Dokonano naboru do dwóch klas pierwszych ZSZ, dwóch klas pierwszych Technikum Ekonomicznego, jednej klasy Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży i jednej klasy Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych.

• 2006 r. - Dokonano modernizacji budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych oraz rozpoczęto budowę nowej sali gimnastycznej.

• 27 sierpnia 2008 r. - Narada kadry kierowniczej placówek oświatowych Powiatu Ostrołęckiego i miasta Ostrołęki.

• 7 listopada 2008 r. - Otwarcie sali gimnastycznej.

• 7 listopada 2008 r. - Obchody jubileuszu pięćdziesięciolecia szkoły.

Kadra kierownicza:

• 1. Otylia Korwek 1958 - 1959