Wyjątkowa niespodzianka w prima aprilis!

"Wyjątkowa niespodzianka w prima aprilis!"

          W środę 1 kwietnia uczestniczyłam w Dniu Przedsiębiorczości, który organizowany był w mojej szkole. Za miejsce praktyk obrałam Punkt Informacji Europejskiej w Ostrołęce. Po dotarciu do biblioteki Pani Aleksandra Nowak przyjęła mnie ciepło i przyjaźnie. Później rozmawiałyśmy o Unii Europejskiej. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim zasad funkcjonowania owej instytucji ,polityki i całego systemu, dzięki któremu Unia Europejska może sprawnie działać. Zaskoczeniem dla mnie był fakt, iż Pani Aleksandra przygotowała dla mnie niespodziankę. Okazało się, że jeszcze tego samego dnia będę udzielała wywiadu, w ramach programu, który prowadzi Pani Nowak. Byłam bardzo szczęśliwa lecz, zarazem zafrasowana, ponieważ nie poczyniłam żadnych przygotowań w tym kierunku, ponadto nie znałam pytań, które zadawać będzie mi Pani Aleksandra Nowak na antenie.

         Po przybyciu do radia OKO miałam możliwość zobaczenia siedziby radia ‘’od kuchni”, co bardzo mnie zaintrygowało. Przed audycją bardzo się denerwowałam, ale z każdą następną chwilą coraz bardziej przyzwyczajałam się do zaistniałej sytuacji i opanowywałam stres. Podczas wywiadu Pani Aleksandra zadawała mi wiele ciekawych pytań o znaczeniu Unii Europejskiej w naszym życiu, na jakich wydarzeniach miałam przyjemność gościć dzięki Punktowi Informacji Europejskiej oraz co chciałabym ewentualnie zmienić w mojej okolicy. Pozdrowiłam na antenie również moją szkołę i klasę.  Po zakończeniu transmisji byłam z siebie dumna i naprawdę szczęśliwa, że mogłam doznać tak wspaniałego i nowego doświadczenia jakim jest udzielanie wywiadu w radiu.

          To wszystko dzięki Pani Aleksandrze Nowak, która  podarowała mi tę niezwykłą niespodziankę, a przede wszystkim  wierzyła w to, że sprostam wyzwaniu oraz Pani Joannie Kubeł, która umożliwiła mi odbycie praktyki w owym miejscu.  

Monika Dziczek kl.II LO

20150401_113847
20150401_113854
20150401_141648
20150401_141731