Wycieczka do Warszawy

     W czwartek 10 marca miałam przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Warszawy wraz z moimi kolegami i koleżankami z klas II i III LO oraz I i III technikum. Pierwszym punktem programu była wizyta w  Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Sam gmach zrobił na mnie duże wrażenie, a co dopiero oględziny sali sejmowej zwanej Salą Obrad! Niezwykle interesujące było dla mnie przebywanie w miejscu, gdzie odbywają się przełomowe wydarzenia polityczne,  czasami nawet o charakterze historycznym. Pani przewodnik umiejętnie opowiadała nam na wstępie o historii sejmu oraz o całym trybie ustawodawczym, który to proceduje się na obradach sejmowych. Bardzo  mnie to interesowało, bowiem bacznie obserwuję wydarzenia polityczne. Mogłam porozmawiać z panią przewodniczką o wielu intrygujących mnie sprawach, przy czym dzięki jej odpowiedziom, uzupełniłam swoją wiedzę o wiele ciekawostek zza sejmowych kulis.

          Następnym punktem wycieczki było kino, a w nim film „Siedem rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Szczerze przyznam, że myślałam, sądząc po innych polskich komediach, że ten film również okaże się, mówiąc kolokwialnie, „klapą”. Spotkało mnie miłe zaskoczenie. W produkcji wystąpiła cała plejada gwiazd. Zbigniew Zamachowski czy Alicja Bachleda-Curuś świetnie odegrali swoje role rozbawiając mnie i moich kolegów do łez. Bywały też momenty grozy, aczkolwiek reżyser osłodził  późniejsze sceny miłymi akcentami. Uważam, że reżyser chciał nam przekazać, iż „ta mniej ładna płeć” ma nie tylko swoje wady, ale i zalety oraz to, iż każdy (nie tylko facet) jest inny i inaczej okazuje uczucia.

Po seansie mieliśmy nieco  czasu, aby oddać się szałowi zakupów lub ulec  kuszącym zapachom dochodzącym  z wielu restauracji i kawiarni w galerii handlowej.

      Osobiście jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Zgłębiłam wiedzę na temat pracy posłów i widziałam ich miejsce pracy na żywo. Widząc  obrady sejmowe w telewizji wracam myślami do tamtego dnia.

Film mogę polecić wszystkim, którzy jeszcze nie powędrowali do kin :)

Ta wycieczka na długo zapadnie mi w pamięć!

 

1
2
3
4
5
7
9
10