Życzenia radosnych i bezpiecznych ferii zimowych

16 stycznia 2018, Autor: Jacek Mulawka

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo dlatego przypominamy Wam podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku:


- nie wchodźcie na zamarznięte zbiorniki wodne (jeziora, stawy, rzeki): są to miejsca niepewne i grożą załamaniem się lodu, nigdy nie wiadomo w którym miejscu lód jest bardziej kruchy.
- nie sięgajcie po używki: otępiają czujność, uniemożliwiają kontrolę zachowania, niszczą zdrowie.
- spędzajcie więcej czasu na świeżym powietrzu, a mniej przed komputerem.
- korzystajcie z Internetu odpowiedzialnie szanując prawo do prywatności (własne jak i innych) oraz przestrzegając zasady szacunku i dobrego wychowania.
- jadąc samochodem pamiętajcie o pasach bezpieczeństwa; jeżeli kierowca jest pod wpływem środków odurzających – nie wsiadajcie do pojazdu.
- jeśli będziecie musieli przejść nieoświetloną ulicą po zmroku pamiętajcie o odblaskach, kamizelkach lub jakiejkolwiek rzeczy, która może was oświetlić.
- zapiszcie w swoich telefonach na liście kontaktów osobę, z którą należy się kontaktować w nagłych wypadkach, numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem „ICE” (in case of emergency).
- jeśli jesteście świadkami wypadku zadzwońcie po służby ratownicze!

Ważne numery alarmowe:
- POLICJA - 997
- STRAŻ POŻARNA - 998
- POGOTOWIE RATUNKOWE - 999
- TELEFON ALARMOWY SŁUŻB – 112
- GOPR (pomoc w górach) – 601 100 300
- TELEFON ZAUFANIA (dla dzieci i młodzieży) – 116 111

 

Aktualizacja: 15 lutego 2019