Uroda i marzenia - 20 października 2017 r.

22 października 2017, Autor: Administrator

Tak w skrócie można by ująć temat spotkania z Panią Dianą Marcinkiewicz – kosmetolożką i kosmetyczką z Myszyńca. Pani Diana przybliżała nam temat pielęgnacji cery i bardzo motywująco opowiedziała o swojej karierze zawodowej.

Nasza prelegentka ukończyła dwa kierunki studiów – socjologię i kosmetologię i stale się dokształca, poznając tajniki swojego zawodu. Pani Diana o zdobywaniu wiedzy i umiejętności mówiła z zaraźliwym entuzjazmem.  Nie ukrywała, że osiągnięcie obecnej pozycji zawodowej kosztowało ją wiele trudu, ale na pewno było warto! Zachęcała wszystkich do wytrwałego dążenia do celu i spełniania swoich marzeń. Z pewnością godne  zapamiętania i naśladowania jest motto życiowe Pani Diany: „Niemożliwe” znaczy  „Próbuj dalej!”

Podczas spotkania usłyszeliśmy wiele wskazówek, jak należy pielęgnować cerę, aby cieszyć się jej naturalną urodą.

Oto  podstawowe zasady dbania o skórę:

- mycie twarzy dwa razy dziennie, przeznaczonym do tego środkiem

- używanie osobnego ręcznika do twarzy

- tonizowanie skóry po myciu

- stosowanie odpowiedniego dla cery kremu, z uwzględnieniem podziału na dzień/na noc

- używanie filtrów przeciwsłonecznych SPF przez cały rok, nie tylko latem

- zwracanie uwagi na skład kosmetyków – dobrze zrobić sobie „ściągę” ze składników kosmetycznych i nosić ją w portfelusmiley

- unikanie w kosmetykach alkoholu (w spisie składników: Ethyl Alkohol) i salicylanów (kwas salicylowy: Salicylic Acid inaczej: BHA,  kwas beta-hydroksylowy, 2-hydroxybenzoic acid, kwas 2-hydroksybenzoesowy oraz jego pochodne np. :sodium salicylate, benzyl salicylate, phenyl salicylate, octyl salicylate itp.)

- pozostawienie zmian zapalnych na twarzy w spokoju – nie wolno ich wyciskać i rozdrapywać!

Pani Diana podkreślała też, że ogromny wpływ na wygląd ma zdrowy styl życia: odpowiednia dieta, częsta aktywność fizyczna, sen i optymistyczne spojrzenie na świat smiley

Uczestnicy spotkania sami mogli ocenić  czy warto stosować się do wskazówek naszego Gościa. Nieskazitelna cera Pani Diany oraz Jej osiągnięcia zawodowe  mówiły same za siebie, chyba nikt nie miał wątpliwości!

Pani Diana Marcinkiewicz przyjechała do nas po raz pierwszy, ale nie ostatni – ciąg dalszy nastąpi! Spotkania organizuje Pani Joanna Kubeł.

1
2
3
4
5

Aktualizacja: 20 stycznia 2019