Masz talent! Warsztaty z doradcami zawodowymi – 25 października 2017 r.

3 listopada 2017, Autor: Administrator

Każdy z nas może pochwalić się jakimś talentem! Ważne, aby go rozpoznać i rozwijać, a potem przekuć na wymierne korzyści. Między innymi o tym mówiły panie z Młodzieżowego Centrum Edukacji i Pracy OHP i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce, które przyjechały do nas z zajęciami pod tytułem „Ja na rynku pracy. Moje talenty, moje kompetencje”.

W zajęciach wzięły udział wszystkie klasy technikum agrobiznesu i technikum technologii żywności. Rozmawiano o trafności dokonanego wyboru zawodu, planowaniu ścieżki edukacyjno - zawodowej i drodze do sukcesu w wybranej profesji. Sporo uwagi poświęcono też zawodom przyszłości i nowym trendom, dotyczącym zapotrzebowania na kompetencje pracowników. Warsztatowa forma zajęć angażowała uczestników i pozwoliła każdemu lepiej poznać samego siebie.

Spotkanie uświadomiło również uczniom, że rynek pracy stale się zmienia i zmieniają się oczekiwania pracodawców. Kandydaci do pracy muszą to uwzględniać, ubiegając się o konkretne stanowisko.

Pracownice WUP-u przedstawiły też ofertę urzędu i aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy. Uczniowie otrzymali foldery i ulotki informacyjne.

Zajęcia z doradcami zawodowymi będą odbywały się cyklicznie, ich organizacją zajmuje się pedagog szkolny – p. Ewa Tomczak.

Aktualizacja: 1 stycznia 2019