Dzień Przedsiębiorczości 2015

Dzień Przedsiębiorczości 2015

          Kolejny rocznik uczniów miał okazję uczestniczyć w jednodniowych praktykach zawodowych w ramach Dnia Przedsiębiorczości. Wydarzenie to zorganizowała 12 raz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Praktyki pozwalają uczniom, stojącym u progu dorosłego życia, na wgląd za kulisy firm i zakładów pracy - potencjalnych pracodawców. Każdy uczestnik programu "na własnej skórze" może zweryfikować dotychczasowe wyobrażenia o zawodzie, z którym chce związać swoją przyszłość.

W tym roku uczniów naszej szkoły przyjęli następujący pracodawcy:

- Salon Fryzjerski Ewelina  z Myszyńca - opiekun praktyki p. Ewelina Bałdyga

- Przedszkole Samorządowe w Łysych - opiekun p. Grażyna Burbula

- Szkoła Podstawowa w Warmiaku - opiekun p. Dorota Ewa Wysmułek

- SPS Handel Zielony Market w Łysych - opiekunowie p. Marta Stachelek, p. Ewa Szulc, p. Renata Szulc

- Zespół Szkół w Zalasiu - opiekunowie p. Irena Wachowska,  p. Magdalena Andrzejczyk, p. Agnieszka Jarząbek

- Zespół Szkół Publicznych w Łysych  - opiekunowie p. Anita Dąbrowska i p. Renata Kubeł

- Szkoła Podstawowa w Pupkowiźnie - opiekun p. Jolanta Suchodolska-Przybysz

- Studio Fotograficzne GN Fotografia z Kadzidła  - opiekun p. Grzegorz Nalewajk

- Europe Direct Ostrołęka - opiekun p. Aleksandra Nowak

          Młodzi praktykanci zostali wszędzie przyjęci bardzo życzliwie i zapoznani z zadaniami pracowników na wybranych stanowiskach. Wszystkim zakładom pracy serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę w następnych latach.

Uczestnicy praktyk tak podsumowują swoje robocze wizyty w firmach i instytucjach:

          "Dzień Przedsiębiorczości bardzo mi się podobał i z chęcią wzięłabym w nim ponownie udział. Dzięki praktyce mogłam bliżej poznać pracę przedszkolanki, docenić ten zawód i zastanowić się, czy chcę go wykonywać."

          "Z przyjemnością prowadziłam lekcje języka angielskiego w gimnazjum. Chętnie dzieliłam się moją wiedzą. Było to dla mnie bardzo przydatne doświadczenie i miałabym ochotę je powtórzyć."

          "Moim zdaniem Dzień Przedsiębiorczości to bardzo fajny pomysł. Zobaczyłam jak wygląda praca w sklepie. Nie jest łatwa, ale bardzo fajna."

          "Odbyłam praktykę na stanowisku nauczyciela języka angielskiego. Dzień minął mi bardzo szybko, ponieważ robiłam to, co lubię. Miałam pewne obawy, czy podołam temu zadaniu, lecz już od pierwszej minuty poczułam się jak ryba w wodzie."

          Wszyscy praktykanci oceniają udział w programie bardzo pozytywnie, podkreślając, że żadna wiedza teoretyczna nie daje tak wiele, jak choćby krótkie, ale  własne doświadczenie. Nasi uczniowie zostali też wysoko ocenieni przez opiekunów praktyki, którzy podkreślają zaangażowanie, pracowitość i kreatywność młodzieży.

          Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Dnia Przedsiębiorczości i zapraszamy na kolejną, w przyszłym roku!

Relacja z wizyty Moniki Dziczek zamieszczona na stronie Radia OKO.

"Uczennica kl.II Liceum Ogólnokształcącego Monika Dziczek napisała relację z praktyki w biurze Europe Direct w Ostrołęce. Zajrzyjcie do zakładki Uczniowie piszą i zobaczcie, co ciekawego przeżyła!"

zdj1
20150401_113847
20150401_113854
20150401_141648
20150401_141731